Aktualności

 

 

REGULAMIN WYBORU DELEGATÓW 

SPÓŁKI WODOCIAGOWEJ W WILKOWICACH  ............................................................... »»»

 

 

08-11-2021
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej

Komunikat wydany przez Powiatowego Inspektora Sanitarmego w Bielsku-Białej :

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej informuje, że po analizie wyników badań dwóch próbek wody pobranych w dniu 02.11.2021 r. z sieci wodociągowej na terenie Wilkowic zasilanej przez Stację Uzdatniania Wody w Wilkowicach, które wykazały ponadnormatywną ilość  parametru ogólnej liczby mikroorganizmów rekomenduje, aby w kolejnych dniach powstrzymać się od spożywania wody bez uprzedniego gotowania trwającego co najmniej 2 min.

Ponadto zaleca, aby osoby z osłabioną odpornością, rodzice, opiekunowie niemowląt i małych dzieci  zachowali szczególną ostrożność."

Przekroczenie zostało wykazane w próbkach pobranych we wtorek 02.11.2021r., a wynik jeszcze nie został potwierdzony drugim badaniem. 

Zgodnie z zaleceniami PSSE w Bielsku-Białej, zwiększono dawkę chloru i przepłukano główny wodociąg. Do czasu ustąpienia zagrożenia woda nadal będzie dezynfekowana podwyższoną dawką chloru, co może skutkować nieprzyjemnym zapachem wody, jednak nadal jest to dawka która zagrażająca zdrowiu ludzi i zwierząt. Zapach chloru ustępuje podczas gotowania wody.

Przedstawiciele PSSE powtórnie pobrali próbki wody w punktach w których wystąpiły przekroczenia, a wyniki powtórnego badania wody będą znane w środę tj. 10.11.2021 r. Informuję że Spółka Wodociągowa zleciła wykonanie badań wody niezależnemu laboratorium. O wynikach niezwłocznie poinformujemy odrębnym komunikatem.

 Przepraszamy za utrudnienia.